Kezdőlap Kiemelt Bundesliga – A játékosok szerint Dárdai az év edzője

Bundesliga – A játékosok szerint Dárdai az év edzője

Budapest, 2016. május 23., hétfő (MTI) – A Hertha BSC-t irányító Dárdai Pál nyerte a szezon legjobb vezetőedzője címet a német Kicker szaklap játékosok körében végzett szavazásán.

Az újság hétfőn megjelent számából kiderült, hogy a 235 futballista megkérdezésével rendezett voksoláson a magyar szakember a szavazatok 17,5 százalékát gyűjtötte be.
A magyar válogatottat tavaly nyárig vezető tréner tavaly tavasszal még a kieséstől mentette meg a fővárosi csapatot, a legutóbbi kiírásban viszont sokáig a harmadik helyen állt, s végül az Európa Liga-selejtezőt érő hetedik pozícióban zárt. A labdarúgók ezért az idény meglepetéscsapatának a berlinieket választották meg.
A mostani szavazás szerint az év mezőnyjátékosa a dortmundi Henrih Mhitarjan, míg kapusa a bajnok és kupagyőztes Bayern München játékosa, Manuel Neuer lett.