Kezdőlap Sport Rio 2016 – Bolt nyert 200 méteren, megelőzte Gerevichet az örökranglistán

Rio 2016 – Bolt nyert 200 méteren, megelőzte Gerevichet az örökranglistán

A jamaicai Usain Bolt esélyeshez méltóan megnyerte a férfi 200 méteres síkfutást a riói olimpián, és megszerezte pályafutása nyolcadik ötkarikás aranyérmét. Ezzel feljött az örökranglista tizedik helyére, és megelőzte – többek között – a magyar vívólegendát, Gerevich Aladárt is.

Bolt 2008-ban Pekingben, 2012-ben Londonban megnyerte a 100 és a 200 métert, valamint tagja volt a 4×100-as váltónak. Most Rióban is triplázásra készül, és eddig a két egyéni sprintszám elsőségét szerezte meg.
A fináléban Bolt remekül kapta el a rajtot, és a kanyarból kijövet már látszott, hogy megszorítani sem tudják. Végül csak ő ért be 20 másodperc alatt (19.78 mp). A második helyet a kanadai Andre de Grasse kaparintotta meg, és a francia Christophe Lemaitre jött be harmadiknak.
A jamaicai sztár 2008 óta uralja a 100 és 200 métert, a két szám világcsúcstartója, előbbiben 3-szoros, utóbbiban négyszeres világbajnok, és a váltóval is nyert négy vb-t.
A női 400 méter gáton az amerikai Dalilah Muhammad remekelt, ám a szám világbajnoka, a cseh Zuzana Hejnova lemaradt a dobogóról, és csak negyedik lett.
A férfi súlylökők versenyét az amerikai Ryan Crouser nyerte 22,52 méteres olimpiai és egyéni csúccsal, honfitársa, a világbajnok Joe Kovacs lett a második. A londoni bajnoknak, a lengyel Tomasz Majewskinek be kellett érnie a hatodik hellyel.
A tízpróbázóknál a toronymagas esélyes, a világbajnok amerikai Ashton Eaton megvédte címét.
A női gerelyhajítók versenyében a horvát Sara Kolak diadalmaskodott, a londoni győztes cseh Barbora Spotakovának a bronzérem jutott.