Kezdőlap Sport Bravúros győzelem idegenben, a kecskeméti futsalosok legyőzték a Dunakeszi Kinizsit!

Dunakeszi Kinizsi Futsal – Scoregoal Kecskeméti Futsal Club : 7-9 (3-5)

A dunakeszi futsal csapata abszolút esélyesként fogadta a felsőházért küzdő kecskeméti Scoregoalt. Az első percek tapogatózó játékát követően egy rossz mozdulat következtében Dobosi öngólt vét. Ám a hírös városi legények nem törtek meg a szerencsétlen kezdést követően. Előbb Marsa fektette el a kapust, de mellé lő, majd Móra hibázik ziccerben. A 9. percben aztán Marsa – Kovács J. – Marsa szép összjáték után egyenlít a Kecskemét, majd Marozsi labdaszerzését követően végig iramodik a szélen, és keresztpasszára Móra érkezik, és máris a vendégeknél az előny. (1-2) A 13. percben a rutinos Temesi 6 méterről bombáz és nem hibázik. (2-2) Óriási iram mellett, helyzetek az egyik kapu és helyzetek a másik kapu előtt. 1. percre rá szöglet a vendégeknél, és Marsa magabiztos, újra a Kecskemét vezet. (2-3) Sőt.. Szabó Szabolcs villan a kékeknél, és fellövi a lasztit a rövid felső sarokba. Nagy gól! (2-4) A mérkőzés ezen szakaszában a Keszi átáll az 5 a 4 elleni játékban, és bizony néhányszor megtornáztatják Csővárit a kapuban. De csak egy megpattanó lövéssel sikerül közelebb férkőzni a nagyon jó napot kifogó kecskemétiekhez. (3-4) És hogy a félidő szép legyen vendég részéről, arról Kovács J. tett, hiszen egyéni játékát követően emel a meglepett kapus felett a kapuba. (3-5)

Gyors két góllal nyit a Keszi, ezzel még izgalmasabbá téve a meccset. (5-5) Ám újfent nem törtek meg a hírös kék oroszlánok, Marsa összjáték Dobosival, aki szinte nulla szögből mattolja a Keszi kapusát. (5-6)  A keszi újra előveszi az 5 a 4 elleni játékot, de egy eladott labda, és Marozsi szépen emel az üresen tátongó kapuba. (5-7) Ég a talaj a hazai lába alatt, meg is rázták magukat és egy szemet gyönyörködtető akció után találnak be Csővári kapujába. (6-7) De ma valahogy nem megy az 5 a 4 elleni játék, Marsánál a labda,aki egész pályáról emel az üres kapuba. (6-8) Mindeközben Csővári Keszi ziccert ziccerrel hárít, gyakorlatilag a fiatal kapus megbabonázza a hazaiak legjobbjait. Majd egy újabb labdaszerzés és most Szabó Szabi emel az üres kapuba. (6-9) A végén még a hazai hálóőre szépen találja el a labdát emberelőnyben (7-9), de ez már csak a kozmetikázásra volt elegendő.

Nagyszerű mérkőzésen, még nagyszerűbb győzelem!

Góllövők: Marsa (3), Szabó Sz. (2), Dobosi (1), Móra (1), Kovács J. (1), Marozsi (1)