Kezdőlap Sport Kocsis Marcell újabb uszonyosúszó világkupa győzelme

Kocsis Marcell újabb uszonyosúszó világkupa győzelme

Tovább tart a lendület a BÁCSVÍZ KVSC uszonyosúszóinál. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy a lignanoi (ITA) világkupán Kocsis Marcell junior korosztályban ismételten a dobogó legfelső fokára állhatott. A március 23-24- én megrendezett nemzetközi viadalon 20 ország 93 egyesületének 473 versenyzője állt rajthoz, akik között Marcin kívül Blaszák Lilla és Kolonics Milán is bizonyíthatta felkészültségét. A rangos viadalt végül a kecskemétiek egy aranyéremmel, és nyolc top tízes helyezéssel zárták.

– Nagyon elégedett vagyok a csapat hétvégi teljesítményével. Marci holtversenyben lett
első 50 méteres uszonyos gyorsúszásban, megjavította egyéni legjobb idejét és újabb
szintidőt úszott a júliusi isztanbuli Európa-bajnokságra. A többi versenyszámában is
egyéni csúcsokat, vagy ahhoz közeli időket úszott, ez jó jel a felkészülési időszakot
tekintve.
Milán szintén több számban javított, de a 200 méteres uszonyos gyorsúszása igazi
érett versenyzésről tanúskodott. Egyenletes iramban, gyakorlatilag ötvenről-ötvenre
kúszott előrébb a futamban. Végül negyedik lett, de erre az alapra stabilan lehet
építeni.
Talán a legfáradtabban Lilla érkezett, de a legtöbb munka benne van az idén. Kicsit
meg is látszódott ez eredményén, megközelítette egyéni legjobb eredményeit, de
javítania ez úttal nem sikerült. Mindezek ellenére első éves felnőtt versenyzőként a
világkupa 5., 7. és 8. helyezések minden képpen elismerésre méltók.
A héten egy kicsit visszább veszünk a terhelésből, kell, hogy kicsit kipihenjék
magukat a versenyzők, hiszen hosszú még a szezon. Erre talán most pont kapóra is jön
a húsvéti hosszú hétvége. Azért sokáig nem tétlenkedünk, mert április 14-15- én újabb
világkupa verseny jön, amin újra szeretnénk jól szerepelni. – foglalta össze a hétvégi
eseményeket Juhos Gergely szakosztályvezető.

A BÁCSVÍZ KVSC uszonyosúszói legközelebb 2018. április 14-15- én szállnak versenybe a