Kezdőlap Események Kelet- Magyarország 2019. évi újonc és serdülő területi ranglistaverseny

Kelet- Magyarország 2019. évi újonc és serdülő területi ranglistaverseny

A hétvégén rendezték a budapesti High Life asztalitenisz csarnokban a kelet-magyarországi
újonc és serdülő területi ranglista versenyt, ahol a kecskeméti asztaliteniszezők is asztalhoz
álltak.

Helyszín: Budapest, High Life Asztalitenisz csarnok
Időpont: 2019.09.28-29.
Sportág: Asztalitenisz

Szombaton az újonc számokat rendezték, amin Polónyi Nóra, Juhász Viktória és Faragó
Csillag Virág indultak. Csoport küzdelmekkel indult a verseny, ahonnan a csoport első két
helyezettje juthatott a főtáblára. Polónyi Nóri mindhárom mérkőzését megnyerve
magabiztosan lépett tovább, míg Juhász Viktória és Faragó Csillag Virág egy győzelem
mellett két vereséget gyűjtött be így nekik nem sikerült a főtáblára jutás. A folytatásban
Nórinak sikerült tartania a formáját és simán nyert Erdélyi (Szeged) ellen 3:0 arányban,
amivel bejutott a legjobb négy közé. Ezután az elődöntő kicsit nehezebbre sikerült az
előzetesen vártnál Fónagy-Árva Zsófia (Tiszaújváros) ellen, de a fontos pillanatokban jobban,
taktikusabban játszott a kecskeméti lány így 3:2 arányban sikerült végül nyernie. A döntőt
Hangai Flórával (Szeged) vívta a sparis fiatal, ahol szintén nehezen indult be Nóri gépezete,
de még időben, mert az első szett elvesztése után rendezte sorait, felülkerekedett ellenfelén és
3:1 arányban megnyerte a döntőt, ezzel megszerezve az első helyért járó kupát és arany érmet.
Vasárnap a serdülő páros és egyéni versenyszámokkal folytatódott a torna. Kecskeméti
Spartacus Pap Marcellel és Polónyi Nórával képviseltette magát. Páros versenyszámban Pap
Marcell szolnoki klub játékosával, Móricz Zsomborral legjobb nyolc közé jutásért kapott ki.
Polónyi Nóra a békési Szilágyi Líviával kezdte meg a páros küzdelmeket, ahol óriási
eredményt értek el, egészen a döntőig meneteltek,ahol a lehető legszorosabb vereséget
szenvedték a náluk előrébb rangsorolt Hangai – Szosznyák párostól 3:2 arányban (döntő szett
11:9), így ezüst érmet szereztek újonc korcsoportosként a serdülők mezőnyében.
Egyéni küzdelmekkel folytatódott a nap, ahol Pap Marcell csoportban ugyan kiesett,
de kihozta magából a maximumot, ezért nem volt oka szomorkodni. Polónyi Nóra ekkor
kezdte meg elképesztő menetelését. A csoportban és a főtáblán sem veszített szettet egészen a
döntőig, ahol a korábban a párosban aranyérmes duó erősebb tagjával, Szosznyák Emmával
találkozott. Első szettben fej-fej mellett haladtak végig, majd Nóra korát meghazudtoló
koncentrációval és precíz játékkal 13-11-re megnyerte a szettet (1-0). Második játszmában
kitűnő megoldásokkal Emma elhúzott 9-4-re, de ekkor Nóra eggyel magasabb fokozatra
tudott kapcsolni és gyönyörű poénokkal fordítani tudott, ezzel nyerte a szettet 11-9 arányban
(2:0). Harmadik játszmában kijött az előző két szett elképesztő megterhelése, viszonylag
simán nyert Emma 11-3-ra (2:1). Ekkor jött a negyedik szett, ahol Nóra újra maximumot
tudott teljesíteni és nyert 11-8 arányban (3:1).
Vajda Viktor edző: Óriási eredmény ez a Spartacus és Nóri számára, hogy az eggyel
idősebb korosztályban is győzedelmeskedni tudott. 12 évesen a serdülők (14-15 évesek)
között egy szett kivételével maximális teljesítményt nyújtott, ami elképesztő eredmény és azt