Kezdőlap Sport Drabantnak párosban szép az élet

Drabantnak párosban szép az élet

A hétvégén, Budapesten, az Ormai csarnokban rendezték meg a hölgyek soron következő
asztalitenisz első osztályú ranglista versenyét az ifjúsági és felnőtt korosztályban egyaránt. Az
ifjúsági lányoknak szombaton egyéni és páros versenyszámokat tartottak. A Kecskeméti
Spartacus Sportkör és Közösségi Tér játékosai közül Drabant Anita mellett a még újonc korú
Polónyi Nóra indulhatott. A párosok versenyében Drabant Anita a Statisztikás Dari Helga
oldalán első kiemeltként indultak és esélyeshez méltóan meneteltek a döntőig, ahol Czeglédi
Dorka-Volentics Anna páros borsot tört az orruk alá Az ötödik szettben Anita és Helga a
rutinjuknak köszönhetőn a fontos pillanatokban jobban koncentrált, pontosabban játszott, és
sikerült megnyerni a meccset, és ezzel a dobogó legfelső fokára állhattak. Egyéniben Polónyi
Nóra a selejtezőben két győzelem mellett egy vereséget gyűjtött be, de feljutott a főtáblára,
ahol Adorjáni Csilla (Statisztika) ellen brillírozott. Nagyon szoros 3:2 arányú mérkőzést
sikerült játszania a tőle két évvel, idősebb vetélytársával. A győzelem ugyan nem jött össze,
de sok tapasztalatot sikerült szereznie. Drabant Anita kiemelt főtáblásként várta a
versenyszámot és a negyeddöntőig nem is akadt gondja, de ott Fejős (Statisztika) nagy
falatnak bizonyult. Sok egyszerű hiba mellett nem találta az ellenszert a kecskeméti lány és
ennek egy 4:2 arányú vereség lett a végeredménye.
Vasárnap, a felnőttek mezőnyében a sparisok közül Füle Kata, Márkus Enikő és Drabant
Anita lépett asztalhoz. Párosban Drabant-Dari pár a negyeddöntőben óriási meccsen nyerési
esélyt szalasztott el és kapott ki 3:2-re Varga-Imre (Erdért SE) ellen, akik utána az első helyig
meg sem álltak. Füle-Márkus páros is negyeddöntőt játszott az Ambrus-Tóth (Erdért SE) pár
ellen, ahol 3:0 arányban maradtak alul. Egyéniben, a csoport körben nagy skalpokat
begyűjtve, mindhárom sparis lány főtáblára jutott, ahol Füle Katának sikerült még egy kört
nyernie. Négy közé jutásért játszhatott a Spanyolországban légióskodó Fehér Orsolya ellen.
Látványos labdamenetek mellett, szoros szettekben 4:1 arányú vereséget szenvedett tőle.
Szabó Krisztián edző: A hétvégén párosban jobban ment lányoknak és sikerült ifjúsági
számban aranyat nyerni a Drabant-Dari kettősnek. Felnőttben is csak nagy csatában maradtak
alul az éremért folytatott harcban a későbbi győztes ellen. Egyéniben ugyan érmet nem
nyertünk a hétvégén, de Füle Kata és Polónyi Nóra is kiemelkedően szerepelt, jelentősen
növelve ranglista pontjaik számát, előreléptek a női ranglistán.