Több mint 1600 négyzetméternyi felület újult meg az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának Kecskeméti utcai épületegyüttesén. Az átadóünnepségre március 18-án került sor Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter és az egyetem vezetőinek részvételével.
Újabb mérföldkövéhez érkezett az Eötvös Loránd Tudományegyetemen 2022 óta zajló infrastrukturális fejlesztés. Ezúttal az Állam- és Jogtudományi Kar Kecskeméti utcai épületegyüttesének homlokzata újult meg. A felújítás és energetikai korszerűsítés a Magyar Állam és az Európai Unió támogatásával, a KEHOP-5.2.2-16-2017-00112 projekt keretében jöhetett létre.
A Kecskeméti utcai épület homlokzatán teljes körű felújítás történt, amely az 1797-ben épült és műemléki védettséget élvező Magyar utca 31–33. szám alatti épületszárnyat is érintette. A felújítás magába foglalta az épület kőburkolatos és vakolt épületrészét, megújult továbbá a Magyar utcai szárny közterületi és belső udvari homlokzata, valamint a belső udvaron található kisebb épületet is felújították. A Kecskeméti utcai oldalon 900 négyzetméteren cserélték a burkolólapokat süttői mészkőre, ezzel egyidejűleg pedig hőszigetelés is történt. A Magyar utcai szárnyon a talajnedvesség elleni szigetelést is elvégezték. A teljes rekonstrukciót szoros örökségvédelmi kontroll mellett bonyolította le az ELTE Műszaki Főigazgatósága.
A március 18-i ünnepélyes átadáson Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter köszöntőjében felhívta a figyelmet, a Kar oktatójaként személyesen is nagyon örül annak, hogy mostantól méltóbb körülmények között tanulhatnak a hallgatók. Kiemelte: „A felsőoktatás olyan hosszútávú befektetés, aminek a megtérülési ideje csak az elkövetkező nemzedékek során bontakozikki. Most szerte a világon éles verseny van az egyes felsőoktatási intézmények között. Az ELTE a világ neves egyeteme, amely hazánkat világszínvonalon képviseli az akadémiai életben. Ahhoz, hogy ebben a versenyben meg tudjuk állni a helyünket, folyamatos fejlődésre szükség van, melynek fontos állomása a most befejeződött korszerűsítés.”
„Az elmúlt 8 évben a magyar kormány támogatásával és jelentős részben EU-s forrásokkal az ELTE több mint 10 milliárd forintot tudott költeni az energiahatékonyságának növelésére. Az egyetem épületállományának jelentős része megújult. A mostani 500 millió forintos beruházás a belváros egy meghatározó részén zajlott, így fontos kiemelni, hogy az V. kerületi önkormányzat is segítette az egyetem munkáját” – foglalta össze Scheuer Gyula, az ELTE kancellárja.
„Ebben a történelmi jelentőségű, több száz éves épületben 1998 óta működik az Állam- és Jogtudományi Kar. Különösen nagy öröm, hogy a jelenleg zajló fejlesztések részeként most ez a fontos oktatási helyszín is megújulhatott” – emelte ki Darázs Lénárd, az ELTE általános rektorhelyettese, aki szintén megköszönte az állam által biztosított EU-s forrásokat, és köszönetet mondott a felújításban résztvevőknek.
A Kecskeméti utcai létesítmény már a tavaszi szemeszter kezdete óta teljes üzemben működik. 2024. január 15-től újra ebben az épületben, a megszokott helyiségeiben folytatja munkáját a Tanulmányi Hivatal és a Nemzetközi Iroda is. Az ELTE hallgatói és oktatói pedig 2024. február 12-től vehették ismét birtokba a házat