Az Eusexua FKA Twigs az angol énekesnő harmadik stúdióalbuma, amely 2025. január 24-én jelent meg a Young and Atlantic Records gondozásában.
Ez FKA Twigs első stúdióalbuma öt év kihagyás – vagyis a 2019-es Magdalene után, és az első teljes munkája több mint három év hallgazás, vagyis a 2022-ben közzétett Caprisongs mixtape után.
Egy igazán különleges glitch-pop kiadvány ez, tele nyers érzelmekkel és lüktető energiával. De mit is jelent az „eusexua”? FKA Twigs szerint ez egy ködös fogalom, amely folyamatosan fejlődik azokkal, akik megtapasztalják. A pillanatnyi transzcendencia érzése, amelyet gyakran a művészet és a zene vált ki, amit a boldogság és a határtalan lehetőség érzése követhet.
FKA Twigs elmondása szerint akkor élhette át az eusexua-élményt és tudott megmerítkezni inspicáióval, amikor a prágai underground techno szcénában töltött több időt: “Az az érzés, amikor egész éjjel táncolsz és több órára elveszel a zenében… Vagy a teljes megvilágosodás pillanata, amikor minden kitisztul, az elméd pedig egyszerre lesz teljesen üres és mégis minden értelmet nyer … ez az Eusexua”.
FKA Twigs Imogen Heappel készített interjúban így mesélt erről a jelentésről:
„(…) Emberi tapasztalat. Körülbelül hat évvel ezelőtt volt egy barátom, azt mondta nekem: ’Tudod, Twigs, hogy te olyan vagy, mint aki lehetne a következő Grace Jones? Például minden, amit teszel, ikonikus lehetne.’ Olyan emberekre gondolunk, mint például (…), Grace Jones vagy Marilyn Monroe, akik igazán ikonikus nők voltak, minden, amit tettek, annyira szabad volt. Szabadnak érződött. Még Marilyn Monroe is a szellőzőrácson, abban a pillanatban úgy tűnt, mint, aki bármi előzetes mérlegelés nélkül tette volna ezt.
És az volt a válaszom, ez manapság, ebben a korszakban lehetetlen, mert minden figyel, a hét minden napján, 24 órában vizsgálnak. Szóval úgy látom, nagyon nehéz, hogy korunk művészének megadasson a spontaneitás pillanata. Számomra innen ered az ’Eusexua’.
(…)Égető volt számomra a vágy azután, hogy meg tudjam értetni az emberekkel ezt, legalább megmagyarázni, kitalálni, olyan szót alkotni, amelyben ezt el tudják képzelni.”
Az angol és jamaikai felmenőkkel rendelkező dalszerző-énekesnő, profi táncos, színésznő és modell: FKA Twigs személyiségben és művészetében valóban van egy jól érzékelhető erő ú, amely a nyolcvanas évek legendás énekesnőjének világát jeleníti meg negyven évvel későbbi kulisszák között. A divatikon megjelenés: ide értve az egyénien eltúlzott divatkreációkat és a szexuálisan túlfűtött hatást is; és mellette az erőteljes, kísérletező művészi jelenlét az elvont zenei asszociációkkal együtt mind ott vannak a nagyszerű koreográfiákkal és fényképezéssel elkészített videói képi világában – és ez a hangulat uralja lemezét is, amely digitális formában, CD-n és limitált kiadású bakelitlemezeken egyaránt a boltok polcaira került.
A korongról már több single is megjelent felvezetőként, köztük a címadó dal, valamint a lendületes és határokat feszegető „Perfect Stranger”, valamint a „Drums Of Death”, mely FKA twigs egyik legsúlyosabb és legkatartikusabb felvétele. A kislemezek Jordan Hemingway által rendezett videóklipek kíséretében jelentek meg, melyekben a jövőbe mutató csúcsdivat és a merész koreográfiák vizuális látványa tükrözi az előadó egyedi művészi látásmódját és egyben megragadja az ‘EUSEXUA’ bonyolult árnyalatait és mélységét.