Kezdőlap Kecskemét Háromból kettő, remekelt a Spari az Extra Liga nyitányán kezdésben

Háromból kettő, remekelt a Spari az Extra Liga nyitányán kezdésben

A hétvégén elindult a csapatbajnokság a női Extra Ligában. A csapatok a torna rendszerben
kialakított hétvégét a budapesti Ormai Asztalitenisz Csarnokban játszották. A 9 csapat két
csoportban kezdte meg a küzdelmeket. A Kecskeméti Spartacus Sportkör és Közösségi Tér
női csapata szombati napon a Tata, a Statisztika, vasárnap a Budapesti Erdért csapatával
találkozott.
Kecskeméti Spartacus Sportkör és Közösségi Tér – Tatai AC 7/0
Győztesek: Füle-Radonjic páros, Füle 2, Radonjic 2, Drabant 1, Márkus 1.
Az együttesek erősségét tekintve a lányok az első mérkőzésen, a tataiak ellen bizakodóan
léptek az asztalhoz. Fiatal játékosok (Drabant, Füle) mellett, a rutinos Márkus Enikő és az új
igazolás, Radonjic Aleksandra is bemutatkozott. A párosban a vártnál kicsit nehezebben
sikerült a kecskeméti lányoknak győzelem, de a végén sikerült 3:2-re megnyerni az első
mérkőzést. Ez lendületet adott mindenkinek és innentől kezdve minden egyéni mérkőzést
sikerült a Sprarisoknak megnyerni úgy, hogy minden játékos lehetőséget kapott.
Fodor Miklós edző: Bíztunk a jó kezdésben, mivel jól sikerült a nyári felkészülés.
Egységesebb csapatot alkottunk, ami az eredményben is megmutatkozott.
Kecskeméti Spartacus Sportkör és Közösségi Tér – Budapesti Statisztika SC 6/3
Győztesek: Füle-Radonjic páros, Füle 2, Radonjic 3, Füle 1, Márkus 1.

Kis pihenő után délután nehezebb feladat várt a csapatra a Statisztika ellen. Kecskeméti
szempontból jól indult a mérkőzés, Füle-Radonjic pár jó taktikával, látványos játékkal nyert
Dari-Czeglédi pár ellen. Az egyéni mérkőzéseket követően sikerült előnyünket növelni, mivel
Radonjic és Füle hozták egyéni meccseiket, míg Drabant szoros mérkőzésen kikapott Daritól.
Az eredmény ekkor 3:1 volt Kecskemét javára. Következő körben Radonjic magabiztosan
nyert, míg Füle kikapott, Drabantnak pedig váratlan veresége tette újból szorossá a
csapatmeccset, így az eredmény 4:3-ra alakult. Ekkor következett az addig veretlen Radonjic
és Dari párharca. Ez a mérkőzés a vártnál simábban sikerült a kecskeméti lánynak, így 3:0-ra
nyert. Ezzel 5:3-ra alakult a mérkőzés állása. Ezzel már csak egy mérkőzésre voltunk a
győzelemtől. Ekkor Szabó Krisztián vezetőedző Márkus Enikő rutinjára támaszkodva a csere
mellett döntött. A következő mérkőzésen Drabant helyett Márkus állt az asztalhoz Czeglédi
ellen. Ez a mérkőzés hatalmas küzdelmet hozott, ahol Márkus folyamatosan egyre jobban
belejött a játékba és nagy csatában rutinját és minden küzdeni tudását bedobva 3:2-re
megnyerte a kecskemétiek számára fontos 6. meccset, ezzel kialakítva a 6:3-as végeredményt.
E siker már a kisebb bravúr kategóriába esett.
Szabó Krisztián edző: Örülök, hogy egy ilyen kiélezett mérkőzésen, csapatunk egységesen
tudott működni, fontos meccseket nyerve, ahol mindenkinek szerepe volt a sikerben. A lányok
egymásért is küzdve, egymást bíztatva tudták elérni ezt a győzelmet.

Kecskeméti Spartacus Sportkör és Közösségi Tér – Budapesti Erdért SE 6/1
Győztesek: Füle 1,

A Sparisoknak vasárnapra maradt a tavalyi bajnokság 3. helyezett Erdért csapata, ami előre
láthatólag és utólag is a legnehezebbnek bizonyult. Az ellenfélnél minden játékos rutinos és
előkelő helyezéseket foglalnak el a hazai ranglistán, ezért nem volt könnyű dolguk a
kecskemétieknek. A páros mérkőzésen a szetteken belül szoros eredményeket követően a
tapasztaltabb, fontos pillanatokban jobban koncentráló Imre-Varga duó nyert Füle-Radonjic
ellen. Az egyéni küzdelmeket Füle Kata Varga Tímea ellen, Drabant Anita pedig Imre Leila
ellen kezdte. Meglepetésre fiataljaink bátor játékkal kezdték meccseiket, ezzel alaposan
ráijesztve az esélyesebb csapat tagjaira. Füle nem törődve az előzetes esélyekkel, nagy
lendülettel és gyors játékkal kerekedett ellenfele fölé, ezzel alaposan meglepve Vargát. Az
adok-kapok döntő szett 10:10-ig tartott, ahol Füle rendkívül higgadt 2 poénnal megnyerte a
mérkőzést. Drabant 1-0 10:9-nél egy labdára volt a 2-0-s szett álláshoz, de Imre megfordította
az eredményt. 1-2 a csapatbajnoki mérkőzés állása. A továbbiakban a sok biztató egyéni
meccs és sok győztes szett után is sajnos nem sikerült további győzelmet szerezniük a
Sparisoknak.
Szabó Krisztián edző: A vereség ellenére – ami várható volt, hiszen az idei év bajnoki
döntőjének várományosa az Erdért csapata -, nem vagyok csalódott, mert egy rutinos, jó
játékosokból álló csapat ellen sikerült küzdelmes mérkőzéseket játszanunk. Mindez a lányok
fejlődését, tapasztalatszerzését segítette. A hétvégi játékunkat és a bajnokság lebonyolításának
köszönhetően mind a kilenc csapatot látva, joggal reménykedhetünk a továbbiakban is a