Kezdőlap Kecskemét Kövidinka, a Város Bora

Kövidinka, a Város Bora

Idén ismét megválasztották a Kecskemét Város Bora megtisztelő címre legalkalmasabb nedűt, mely egész évben viselheti a kitüntetést a palack címkéjén, valamit öregbítheti városunk hírnevét. Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata által meghirdetett verseny lezárásaként, a városatyák és a sajtó jelenlétében, bemutatták a Budapesti Corvinus Egyetem Katonatelepi Szőlészeti és Borászati Intézetének 2009-es kövidinkáját. A megmérettetésre négy termelő tizenkét borát juttatta tovább a Termelői Borversenyre benevezett közel száz minta közül a zsűri. Ezek közül nyolc kövidinka, öt cserszegi fűszeres és egy arany sárfehér volt.

Az ünnepségen dr. Sárközy István, Kecskemét Megyei Jogú Város alpolgármestere mondott beszédet, kiemelve városunk hagyományait, melyek a borok köré épülnek, és a kecskemétiek múltját, mely szorosan összefonódik a gyümölcstermesztéssel, és a bortermeléssel.