Kezdőlap Régió LAJOSMIZSE

LAJOSMIZSE

Legnagyobb volumenű fejlesztése előtt áll a város

A megfontolt gazdálkodásnak és a sikeres pályázatoknak köszönhetően folyamatosan fejlődik Lajosmizse, ahol nyugodt légkörben, szép miliőben élhetnek az emberek. Ezt a komfortérzést erősíti tovább az utóbbi esztendők legnagyobb beruházása, amely keretében a település csatornahálózatát építik ki. A város elöljárói igyekeznek minden korosztály számára jobb körülményeket, magasabb életszínvonalat biztosítani, de a komoly tradícióra visszatekintő Lajosmizsei Napok közeledtével kijelenthető, hogy a lakosság tartalmas szórakozására, önfeledt kikapcsolódására is kínálnak alternatívát.

A fejlesztések tekintetében a jelenlegi a legintenzívebb időszak városunkban, hiszen a sikeres pályázatoknak köszönhetően több nagy volumenű projekt megvalósítása előtt állunk. A beruházások közül kiemelkedik a mintegy 5,2 milliárd forint értékben végrehajtandó csatornahálózat kiépítése, s fontosnak vélem, hogy magas arányban csatlakozott a lakosság a megalakított a víziközmű társasághoz – nyilatkozta Basky András polgármester.
Másik jelentős fejlesztésünk során az iskola energetikai korszerűsítésére kerül majd sor. A mintegy 300 millió forintból megvalósuló beruházás folyamán megtörténik az oktatási intézmény hőszigetelése, illetve az épület a nyílászáróinak cseréje is.
Városunk tevékenyen részt vesz az ivóvíz minőség javítását szolgáló programban, valamint a szeméttelep rekultivációs folyamatában is.
Az elmúlt időszakban több fejlesztést is végrehajtottunk már az óvodánál, s a közelmúltban benyújtott újabb pályázatunk pedig az óvoda épületének további növelésére, valamint a tornaterem bővítésére irányul.
Büszkén említhetem meg, hogy sok jelentős, a város hírnevét öregbítő vállalkozás működik Lajosmizsén, akik aktívan részt vesznek a közéletben, a programok támogatásában, s örülök annak, hogy a fontosabb projektek megvalósítása érdekében gyakran összefog a lakosság is.
Rendezvényeink közül kiemelkedik a komoly tradícióra épülő, augusztusban megrendezésre kerülő Lajosmizsei Napok, ahol ezúttal ugyancsak gazdag kínálat, széles körű programok – motoros találkozó, főzőverseny, s az esemény egyik fénypontjaként, városunk büszkesége Kocsis Tibi ad koncertet – várják a kilátogató közönséget.

Legnagyobb volumenű fejlesztése előtt áll a város

A megfontolt gazdálkodásnak és a sikeres pályázatoknak köszönhetően folyamatosan fejlődik Lajosmizse, ahol nyugodt légkörben, szép miliőben élhetnek az emberek. Ezt a komfortérzést erősíti tovább az utóbbi esztendők legnagyobb beruházása, amely keretében a település csatornahálózatát építik ki. A város elöljárói igyekeznek minden korosztály számára jobb körülményeket, magasabb életszínvonalat biztosítani, de a komoly tradícióra visszatekintő Lajosmizsei Napok közeledtével kijelenthető, hogy a lakosság tartalmas szórakozására, önfeledt kikapcsolódására is kínálnak alternatívát.

A fejlesztések tekintetében a jelenlegi a legintenzívebb időszak városunkban, hiszen a sikeres pályázatoknak köszönhetően több nagy volumenű projekt megvalósítása előtt állunk. A beruházások közül kiemelkedik a mintegy 5,2 milliárd forint értékben végrehajtandó csatornahálózat kiépítése, s fontosnak vélem, hogy magas arányban csatlakozott a lakosság a megalakított a víziközmű társasághoz – nyilatkozta Basky András polgármester.
Másik jelentős fejlesztésünk során az iskola energetikai korszerűsítésére kerül majd sor. A mintegy 300 millió forintból megvalósuló beruházás folyamán megtörténik az oktatási intézmény hőszigetelése, illetve az épület a nyílászáróinak cseréje is.
Városunk tevékenyen részt vesz az ivóvíz minőség javítását szolgáló programban, valamint a szeméttelep rekultivációs folyamatában is.
Az elmúlt időszakban több fejlesztést is végrehajtottunk már az óvodánál, s a közelmúltban benyújtott újabb pályázatunk pedig az óvoda épületének további növelésére, valamint a tornaterem bővítésére irányul.
Büszkén említhetem meg, hogy sok jelentős, a város hírnevét öregbítő vállalkozás működik Lajosmizsén, akik aktívan részt vesznek a közéletben, a programok támogatásában, s örülök annak, hogy a fontosabb projektek megvalósítása érdekében gyakran összefog a lakosság is.
Rendezvényeink közül kiemelkedik a komoly tradícióra épülő, augusztusban megrendezésre kerülő Lajosmizsei Napok, ahol ezúttal ugyancsak gazdag kínálat, széles körű programok – motoros találkozó, főzőverseny, s az esemény egyik fénypontjaként, városunk büszkesége Kocsis Tibi ad koncertet – várják a kilátogató közönséget.