Kezdőlap Régió PROGRMAM

PROGRMAM

Klubok, körök

ÁPRILIS

 

Élet a régi Kecskeméten Klub

április 14., kedd 18 óra
Helyszín: Kecskemét Film  (Liszt F. utca 21.)
Vendég: Mikulás Ferenc  Kecskemét Film igazgatója.

A téma: Kecskeméti Rajzfilmstúdió létrejötte, alkotói, sikerei.

Beszélgetőtárs: György István Tamás

 

Pedagógus Klub

Vezeti: Leviczky Józsefné

Április 10., péntek 9 óra

Szavalóverseny a Szent Család Plébánián

 

Április 15., szerda 15 óra

Kecskemét régi épületei, templomai

Előadó: Székely Gábor

 

Április 22., szerda 15 óra

A Föld napja

 

Április 29., szerda

Kirándulás Kunszállásra

 

Kecskeméti Napraforgó Foltvarró Klub

Vezeti: Juhász Zoltánné

Április 25., szombat 9 – 14 óra óra

Kecskeméti Foltvarró Találkozó

 

Bács-Kiskun Megyei Költők Írók Baráti Köre

Vezeti: Kovács István József

Április 11., szombat 15 óra

A  Költészet Napi megemlékezés keretében Antalfy István költő, az Írószövetség tagja, a Magyar Kultúra Lovagja legújabb, MÉG című kötetének bemutatása

Bemutatja: Kovács I. József

 

Hírös Goblein és Kézimunka Klub

Vezeti: Vinczéné Molnár Éva

Április 1., 8., 15., 22., 29. szerda 17 óra

 

 

Gombász Klub

Vezeti: Horváth Lászlóné

Április 13., hétfő 15 óra

  1. Kecskeméti amatőr gombaismereti vetélkedő

Az előadások nyíltak, klubtagok jelentkezését várjuk!

 

Gyógynövény Klub

Vezeti: Horváth Lászlóné

Április 20. ., hétfő 15 óra

  1. Kecskeméti amatőr gyógynövény-ismereti vetélkedő

Az előadások nyíltak, klubtagok jelentkezését várjuk!

 

 

 

Magyar Éremgyűjtők Egyesülete Kecskeméti Csoportja

Vezeti: Berei József

Április 4., 18. szombat 8-11 óráig

Csere-bere

 

 

 

Kecskeméti Ásványgyűjtők Baráti Köre

Vezeti: Fuxreiter András és Nagy Szabolcs

Április 15., szerda 18.00 óra

Klubtagok bemutatkozása: A hamis és igazi ásványok közötti különbség

Előadó: Fuxreiter András

 

Április 18. Gyűjtőtúra: Velencei hegység

 

 

MABÉOSZ Városi Bélyeggyűjtő Kör

Vezeti: Fülöp Sándor

Április 4., 11., 18., 25. szombat 16 óra

Csere-bere

 

Sakk Klub

Vezeti: Ábel Lajos sakkoktató, nemzetközi mester és Vámos Viktor

Április 3., 10., 17., 24. péntek

17.00-18.00 oktatás, útmutatás

18.00-21.30 verseny, játék

 

 

 

 

Díszmadártenyésztők Klubja

Vezeti: Czinege István

Április 4., szombat 10 óra

A tenyészidőszakkal kapcsolatos teendők, feladatok megbeszélése

 

 

Szenior KlubVezeti: Zelei Mária

Április 8., szerda 14 óra

A húsvéti készülődésről

Előadó: dr. Ispánovityné Garasi Katalin hímző mester

 

Költészet napja, a vers ünnepe

Vezeti: Bárány Terézia és Pusztai Ilona

 

Április 10., péntek 9-12 óra

Szavalóverseny a Nyugdíjas Szövetség szervezésében

Helyszín: Szent Család Plébánia

 

Április 22.

Kirándulás Nagykőrösre

Megemlékezés a Föld Napjáról a természetben

 

TGV 2000 Vasútmodellező Klub

Vezeti: Lengyel Zsolt

Április 2., 9., 16., 23., 30. csütörtök 17 óra

 

 

 

Kecskeméti Fotókör

Vezeti: Nagy Krisztián

Április 1., 8., 15., 22., 29. szerda 17.30-20 óra

 

 

 

Dísznövénykedvelők Klubja

Vezeti: Ábel Győző

Április 18., szombat 15 óra

 

Helyünk a világban

Vezeti: Hoffer Zoltán

Április  2. csütörtök 18 óra Húsvét Jézussal Előadó: Prof. Dr. Szigeti Jenő egyetemi tanár

Április  9. csütörtök 18 óra Hogyan imádkozzunk? Előadó: Dr. Tokics Imre főiskolai tanár

Április 16. csütörtök 18 óra A Teremtő neve, országa és akarata Előadó: Prof. Dr. Szigeti Jenő

Április 23. csütörtök 18 óra Mindennapi kenyerünk Előadó: Dr. Tokics Imre

 

Forrás Klub (Spirituális Önismereti Klub)

Vezeti: Kasza Klára

Április 7., kedd 18 óra

Április 21. , kedd 18 óra

 

 

Klubok, körök

ÁPRILIS

 

Élet a régi Kecskeméten Klub

április 14., kedd 18 óra
Helyszín: Kecskemét Film  (Liszt F. utca 21.)
Vendég: Mikulás Ferenc  Kecskemét Film igazgatója.

A téma: Kecskeméti Rajzfilmstúdió létrejötte, alkotói, sikerei.

Beszélgetőtárs: György István Tamás

 

Pedagógus Klub

Vezeti: Leviczky Józsefné

Április 10., péntek 9 óra

Szavalóverseny a Szent Család Plébánián

 

Április 15., szerda 15 óra

Kecskemét régi épületei, templomai

Előadó: Székely Gábor

 

Április 22., szerda 15 óra

A Föld napja

 

Április 29., szerda

Kirándulás Kunszállásra

 

Kecskeméti Napraforgó Foltvarró Klub

Vezeti: Juhász Zoltánné

Április 25., szombat 9 – 14 óra óra

Kecskeméti Foltvarró Találkozó

 

Bács-Kiskun Megyei Költők Írók Baráti Köre

Vezeti: Kovács István József

Április 11., szombat 15 óra

A  Költészet Napi megemlékezés keretében Antalfy István költő, az Írószövetség tagja, a Magyar Kultúra Lovagja legújabb, MÉG című kötetének bemutatása

Bemutatja: Kovács I. József

 

Hírös Goblein és Kézimunka Klub

Vezeti: Vinczéné Molnár Éva

Április 1., 8., 15., 22., 29. szerda 17 óra

 

 

Gombász Klub

Vezeti: Horváth Lászlóné

Április 13., hétfő 15 óra

  1. Kecskeméti amatőr gombaismereti vetélkedő

Az előadások nyíltak, klubtagok jelentkezését várjuk!

 

Gyógynövény Klub

Vezeti: Horváth Lászlóné

Április 20. ., hétfő 15 óra

  1. Kecskeméti amatőr gyógynövény-ismereti vetélkedő

Az előadások nyíltak, klubtagok jelentkezését várjuk!

 

 

 

Magyar Éremgyűjtők Egyesülete Kecskeméti Csoportja

Vezeti: Berei József

Április 4., 18. szombat 8-11 óráig

Csere-bere

 

 

 

Kecskeméti Ásványgyűjtők Baráti Köre

Vezeti: Fuxreiter András és Nagy Szabolcs

Április 15., szerda 18.00 óra

Klubtagok bemutatkozása: A hamis és igazi ásványok közötti különbség

Előadó: Fuxreiter András

 

Április 18. Gyűjtőtúra: Velencei hegység

 

 

MABÉOSZ Városi Bélyeggyűjtő Kör

Vezeti: Fülöp Sándor

Április 4., 11., 18., 25. szombat 16 óra

Csere-bere

 

Sakk Klub

Vezeti: Ábel Lajos sakkoktató, nemzetközi mester és Vámos Viktor

Április 3., 10., 17., 24. péntek

17.00-18.00 oktatás, útmutatás

18.00-21.30 verseny, játék

 

 

 

 

Díszmadártenyésztők Klubja

Vezeti: Czinege István

Április 4., szombat 10 óra

A tenyészidőszakkal kapcsolatos teendők, feladatok megbeszélése

 

 

Szenior KlubVezeti: Zelei Mária

Április 8., szerda 14 óra

A húsvéti készülődésről

Előadó: dr. Ispánovityné Garasi Katalin hímző mester

 

Költészet napja, a vers ünnepe

Vezeti: Bárány Terézia és Pusztai Ilona

 

Április 10., péntek 9-12 óra

Szavalóverseny a Nyugdíjas Szövetség szervezésében

Helyszín: Szent Család Plébánia

 

Április 22.

Kirándulás Nagykőrösre

Megemlékezés a Föld Napjáról a természetben

 

TGV 2000 Vasútmodellező Klub

Vezeti: Lengyel Zsolt

Április 2., 9., 16., 23., 30. csütörtök 17 óra

 

 

 

Kecskeméti Fotókör

Vezeti: Nagy Krisztián

Április 1., 8., 15., 22., 29. szerda 17.30-20 óra

 

 

 

Dísznövénykedvelők Klubja

Vezeti: Ábel Győző

Április 18., szombat 15 óra

 

Helyünk a világban

Vezeti: Hoffer Zoltán

Április  2. csütörtök 18 óra Húsvét Jézussal Előadó: Prof. Dr. Szigeti Jenő egyetemi tanár

Április  9. csütörtök 18 óra Hogyan imádkozzunk? Előadó: Dr. Tokics Imre főiskolai tanár

Április 16. csütörtök 18 óra A Teremtő neve, országa és akarata Előadó: Prof. Dr. Szigeti Jenő

Április 23. csütörtök 18 óra Mindennapi kenyerünk Előadó: Dr. Tokics Imre

 

Forrás Klub (Spirituális Önismereti Klub)

Vezeti: Kasza Klára

Április 7., kedd 18 óra

Április 21. , kedd 18 óra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klubok, körök

ÁPRILIS

 

Élet a régi Kecskeméten Klub

április 14., kedd 18 óra
Helyszín: Kecskemét Film  (Liszt F. utca 21.)
Vendég: Mikulás Ferenc  Kecskemét Film igazgatója.

A téma: Kecskeméti Rajzfilmstúdió létrejötte, alkotói, sikerei.

Beszélgetőtárs: György István Tamás

 

Pedagógus Klub

Vezeti: Leviczky Józsefné

Április 10., péntek 9 óra

Szavalóverseny a Szent Család Plébánián

 

Április 15., szerda 15 óra

Kecskemét régi épületei, templomai

Előadó: Székely Gábor

 

Április 22., szerda 15 óra

A Föld napja

 

Április 29., szerda

Kirándulás Kunszállásra

 

Kecskeméti Napraforgó Foltvarró Klub

Vezeti: Juhász Zoltánné

Április 25., szombat 9 – 14 óra óra

Kecskeméti Foltvarró Találkozó

 

Bács-Kiskun Megyei Költők Írók Baráti Köre

Vezeti: Kovács István József

Április 11., szombat 15 óra

A  Költészet Napi megemlékezés keretében Antalfy István költő, az Írószövetség tagja, a Magyar Kultúra Lovagja legújabb, MÉG című kötetének bemutatása

Bemutatja: Kovács I. József

 

Hírös Goblein és Kézimunka Klub

Vezeti: Vinczéné Molnár Éva

Április 1., 8., 15., 22., 29. szerda 17 óra

 

 

Gombász Klub

Vezeti: Horváth Lászlóné

Április 13., hétfő 15 óra

  1. Kecskeméti amatőr gombaismereti vetélkedő

Az előadások nyíltak, klubtagok jelentkezését várjuk!

 

Gyógynövény Klub

Vezeti: Horváth Lászlóné

Április 20. ., hétfő 15 óra

  1. Kecskeméti amatőr gyógynövény-ismereti vetélkedő

Az előadások nyíltak, klubtagok jelentkezését várjuk!

 

 

 

Magyar Éremgyűjtők Egyesülete Kecskeméti Csoportja

Vezeti: Berei József

Április 4., 18. szombat 8-11 óráig

Csere-bere

 

 

 

Kecskeméti Ásványgyűjtők Baráti Köre

Vezeti: Fuxreiter András és Nagy Szabolcs

Április 15., szerda 18.00 óra

Klubtagok bemutatkozása: A hamis és igazi ásványok közötti különbség

Előadó: Fuxreiter András

 

Április 18. Gyűjtőtúra: Velencei hegység

 

 

MABÉOSZ Városi Bélyeggyűjtő Kör

Vezeti: Fülöp Sándor

Április 4., 11., 18., 25. szombat 16 óra

Csere-bere

 

Sakk Klub

Vezeti: Ábel Lajos sakkoktató, nemzetközi mester és Vámos Viktor

Április 3., 10., 17., 24. péntek

17.00-18.00 oktatás, útmutatás

18.00-21.30 verseny, játék

 

 

 

 

Díszmadártenyésztők Klubja

Vezeti: Czinege István

Április 4., szombat 10 óra

A tenyészidőszakkal kapcsolatos teendők, feladatok megbeszélése

 

 

Szenior KlubVezeti: Zelei Mária 

Április 8., szerda 14 óra

A húsvéti készülődésről

Előadó: dr. Ispánovityné Garasi Katalin hímző mester

 

Költészet napja, a vers ünnepe

Vezeti: Bárány Terézia és Pusztai Ilona

 

Április 10., péntek 9-12 óra

Szavalóverseny a Nyugdíjas Szövetség szervezésében

Helyszín: Szent Család Plébánia

 

Április 22.

Kirándulás Nagykőrösre

Megemlékezés a Föld Napjáról a természetben

 

TGV 2000 Vasútmodellező Klub

Vezeti: Lengyel Zsolt

Április 2., 9., 16., 23., 30. csütörtök 17 óra

 

 

 

Kecskeméti Fotókör

Vezeti: Nagy Krisztián

Április 1., 8., 15., 22., 29. szerda 17.30-20 óra

 

 

 

Dísznövénykedvelők Klubja

Vezeti: Ábel Győző

Április 18., szombat 15 óra

 

Helyünk a világban

Vezeti: Hoffer Zoltán

Április  2. csütörtök 18 óra Húsvét Jézussal Előadó: Prof. Dr. Szigeti Jenő egyetemi tanár

Április  9. csütörtök 18 óra Hogyan imádkozzunk? Előadó: Dr. Tokics Imre főiskolai tanár

Április 16. csütörtök 18 óra A Teremtő neve, országa és akarata Előadó: Prof. Dr. Szigeti Jenő

Április 23. csütörtök 18 óra Mindennapi kenyerünk Előadó: Dr. Tokics Imre

 

Forrás Klub (Spirituális Önismereti Klub)

Vezeti: Kasza Klára

Április 7., kedd 18 óra

Április 21. , kedd 18 óra

 

 

 

 

 

 

 

 

Klubok, körök

ÁPRILIS

 

Élet a régi Kecskeméten Klub

április 14., kedd 18 óra
Helyszín: Kecskemét Film  (Liszt F. utca 21.)
Vendég: Mikulás Ferenc  Kecskemét Film igazgatója.

A téma: Kecskeméti Rajzfilmstúdió létrejötte, alkotói, sikerei.

Beszélgetőtárs: György István Tamás

 

Pedagógus Klub

Vezeti: Leviczky Józsefné

Április 10., péntek 9 óra

Szavalóverseny a Szent Család Plébánián

 

Április 15., szerda 15 óra

Kecskemét régi épületei, templomai

Előadó: Székely Gábor

 

Április 22., szerda 15 óra

A Föld napja

 

Április 29., szerda

Kirándulás Kunszállásra

 

Kecskeméti Napraforgó Foltvarró Klub

Vezeti: Juhász Zoltánné

Április 25., szombat 9 – 14 óra óra

Kecskeméti Foltvarró Találkozó

 

Bács-Kiskun Megyei Költők Írók Baráti Köre

Vezeti: Kovács István József

Április 11., szombat 15 óra

A  Költészet Napi megemlékezés keretében Antalfy István költő, az Írószövetség tagja, a Magyar Kultúra Lovagja legújabb, MÉG című kötetének bemutatása

Bemutatja: Kovács I. József

 

Hírös Goblein és Kézimunka Klub

Vezeti: Vinczéné Molnár Éva

Április 1., 8., 15., 22., 29. szerda 17 óra

 

 

Gombász Klub

Vezeti: Horváth Lászlóné

Április 13., hétfő 15 óra

  1. Kecskeméti amatőr gombaismereti vetélkedő

Az előadások nyíltak, klubtagok jelentkezését várjuk!

 

Gyógynövény Klub

Vezeti: Horváth Lászlóné

Április 20. ., hétfő 15 óra

  1. Kecskeméti amatőr gyógynövény-ismereti vetélkedő

Az előadások nyíltak, klubtagok jelentkezését várjuk!

 

 

 

Magyar Éremgyűjtők Egyesülete Kecskeméti Csoportja

Vezeti: Berei József

Április 4., 18. szombat 8-11 óráig

Csere-bere

 

 

 

Kecskeméti Ásványgyűjtők Baráti Köre

Vezeti: Fuxreiter András és Nagy Szabolcs

Április 15., szerda 18.00 óra

Klubtagok bemutatkozása: A hamis és igazi ásványok közötti különbség

Előadó: Fuxreiter András

 

Április 18. Gyűjtőtúra: Velencei hegység

 

 

MABÉOSZ Városi Bélyeggyűjtő Kör

Vezeti: Fülöp Sándor

Április 4., 11., 18., 25. szombat 16 óra

Csere-bere

 

Sakk Klub

Vezeti: Ábel Lajos sakkoktató, nemzetközi mester és Vámos Viktor

Április 3., 10., 17., 24. péntek

17.00-18.00 oktatás, útmutatás

18.00-21.30 verseny, játék

 

 

 

 

Díszmadártenyésztők Klubja

Vezeti: Czinege István

Április 4., szombat 10 óra

A tenyészidőszakkal kapcsolatos teendők, feladatok megbeszélése

 

 

Szenior KlubVezeti: Zelei Mária 

Április 8., szerda 14 óra

A húsvéti készülődésről

Előadó: dr. Ispánovityné Garasi Katalin hímző mester

 

Költészet napja, a vers ünnepe

Vezeti: Bárány Terézia és Pusztai Ilona

 

Április 10., péntek 9-12 óra

Szavalóverseny a Nyugdíjas Szövetség szervezésében

Helyszín: Szent Család Plébánia

 

Április 22.

Kirándulás Nagykőrösre

Megemlékezés a Föld Napjáról a természetben

 

TGV 2000 Vasútmodellező Klub

Vezeti: Lengyel Zsolt

Április 2., 9., 16., 23., 30. csütörtök 17 óra

 

 

 

Kecskeméti Fotókör

Vezeti: Nagy Krisztián

Április 1., 8., 15., 22., 29. szerda 17.30-20 óra

 

 

 

Dísznövénykedvelők Klubja

Vezeti: Ábel Győző

Április 18., szombat 15 óra

 

Helyünk a világban

Vezeti: Hoffer Zoltán

Április  2. csütörtök 18 óra Húsvét Jézussal Előadó: Prof. Dr. Szigeti Jenő egyetemi tanár

Április  9. csütörtök 18 óra Hogyan imádkozzunk? Előadó: Dr. Tokics Imre főiskolai tanár

Április 16. csütörtök 18 óra A Teremtő neve, országa és akarata Előadó: Prof. Dr. Szigeti Jenő

Április 23. csütörtök 18 óra Mindennapi kenyerünk Előadó: Dr. Tokics Imre

 

Forrás Klub (Spirituális Önismereti Klub)

Vezeti: Kasza Klára

Április 7., kedd 18 óra

Április 21. , kedd 18 óra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Programok

 

 

április 1-től május 4-ig

A hónap alkotója: Sándor Zoltán

“A körülöttünk lévő teremtett világ tele van csodákkal. Csak észre kell vennünk, fel kell fedeznünk. Hányszor adhatunk vagy adhatnánk hálát mindazért, amit kaptunk.

Vörösmarty Mihály sorait idézem:

A Természet örök könyvét forgatni ne szünjél,

Benne az Istennek képe írva vagyon.”

Az elmúlt évek sok-sok ajándékából szeretnék néhányat megmutatni.

Remélem fényképeimmel másokat is segíthetek abban, hogy minél jobban becsüljük eleink és kortársaink munkáit, a Kárpát-medence értékeit.”

A tárlat a kulturális központ II. és IV. emeleti panoráma társalgójában tekinthető meg a nyitva tartási idő alatt.

 

 

 

április 1., szerda 19 óra

TAVASZI FILMKLUB 2015

NAGY SZEMEK

amerikai film

Készült: 2014

Ideje: 105 perc

Rendezte: Tim Burton

Szereplők: Amy Adams, Christoph Waltz, Krysten Ritter, Terence Stamp

Jegyek vásárolhatók a helyszínen a szabad helyek függvényében.

Jegyár: 500 Ft

A vetítések szerdánként 19.00 órakor kezdődnek a Malom Mozi 3-as (nagy) termében (Kecskemét, Korona u. 2.)

Információ: Kiss Erika, 76/503-880, [email protected], www.efmk.hu

 

 

április 2., csütörtök 17 óra
A Gong Rádió test-lélek és szellem kapcsolata című előadássorozatában bemutatjuk:
SZABÓ GYURI BÁCSI a bükki füvesember előadását a gyógyfüvek, gyógyteák varázslatos gyógyító erejéről, a természetes gyógyításról.
Belépődíj: 2.000 Ft

 

 

április 6., hétfő 18-22 óráig

Húsvéti Örökzöld party

Zenél az Impulzus zenekar

Jegyár: 1200 Ft

 

 

 

 

április 8., szerda 19 óra

TAVASZI FILMKLUB 2015

SZERELMES NŐVÉREK

német-osztrák-svájci film

Készült: 2014

Ideje: 140 perc

Rendezte: Dominik Graf

Szereplők: Henriette Confurius, Florian Stetter, Hannah Herzsprung

Jegyek vásárolhatók a helyszínen a szabad helyek függvényében.

Jegyár: 500 Ft

A vetítések szerdánként 19.00 órakor kezdődnek a Malom Mozi 3-as (nagy) termében (Kecskemét, Korona u. 2.)

Információ: Kiss Erika, 76/503-880, [email protected], www.efmk.hu

 

 

 

 

 

április 10-22.

XXV. HORGÁSZ ÉS VADÁSZ NAPOK

 

április 10-22. 9-18 óráig

Csodálatos Afrika

Megnyitó: április 10. péntek 15 óra

A kiállítás Afrika változatos állatvilágát mutatja be.

Ingyenes tárlatvezetés április 15., 16., 20. és 21. előre bejelentkezett csoportoknak 9 és 15 óra között

 

Vadvilág a képzőművészetben

Ambrus Lajos, Kovrig Miklós és Szarvas Pongrác képzőművészek alkotásai

 

Halfajok Magyarországon

A hazai vizekben élő őshonos és idegenhonos halakat akváriumban mutatjuk be.

A kiállítások látogathatók: április 22-ig, naponta 9-18 óráig

Belépődíj: felnőtt: 500 Ft, diák, nyugdíjas, csoportos (10 fő felett): 300 Ft

 

április 11., szombat

10 óra

Horgászkalandok – élménybeszámoló

Előadó: Varga György – 13 szoros casting világbajnok

13.30 óra

Horgászkalandok – ragadozó halak

Előadó: Bokor Károly

 

10.00 óra

Vadászkalandok – afrikai élménybeszámoló, filmbemutató

Előadó: dr. Kőhalmi Zsolt SCI alelnöke

A belépés díjtalan!

 

10-12 óráig Játszóház

Vackor Vár Erdei Iskola kézműves foglalkozásai kicsiknek és nagyoknak

 

Deák téren:

április 11-én 9-17 óráig

Gasztro vásár

Borkóstoló, kézműves termékek, ajándékok, horgászati és vadászati kellékek, valamint kiegészítők vására

 

10-15 óra

Állatsimogató

 

14 óra Vadászkutya fajtabemutató

 

Vadat, halat, ami jó falat!

 

április 11., szombat 9-16 óráig

Hal- és vadfőző verseny

Jelentkezni lehet személyesen, telefonon és e-mailben 2015. április 8-ig.

Óber Roland, Tel: +36 76 503 880, [email protected]

 

Támogatók:

Országos Magyar Vadászkamara Bács-Kiskun Megyei Területi Szervezete, Bács-Kiskun Megyei Vadászszövetség, Farkas Ferenc, dr. Gergely Imre, Kastély Attila, dr. Kőhalmi Zsolt, Magyarovics Károly preparátor, dr. Makó Sándor, Nedelkovics Dávid, Pullai Béla, Szakonyi Zoltán, dr. Szigethy Zoltán, Szórád Pál, Tóth Kálmán, Vörös Tamás, Dallos Imre, Németh Attila, Kiskunfélegyházi Malom Kft., Fornetti Kft., Kefag Zrt., Bács-Kiskun Megyei Horgászegyesületek Szövetsége, Magyar Országos Horgászszövetség, Magyar Horgász újság, HO-HO Horgász Egyesület, Abonyi Fogadó,

 

 

 

április 10., péntek 17 óra

“Újjászületés” – országos foltvarró kiállítás
Látogatható:  2015. április 10-től 25-ig naponta 10 ás 18 óra között, április 25-én 14 óráig
Megnyitó: április 10-én 17 óra
Belépődíj: 200 Ft, diák/nyugdíjas 100 Ft

 

április 15., szerda 19 óra

Szalon bérlet 2. előadása

Helyszín: Református Újkollégium díszterme

Jerome Kilty: Tisztelt Hazudozó! Bernard Shaw és Mrs. Patrick Campbell különleges kapcsolatának története Jerome Kilty tollából

Bernard Shaw, a drámaíró-fenegyerek negyven éven át, 1899-től 1939-ig levelezett az ünnepelt színésznővel, Mrs. Patrick Campbell-lel, aki a Pygmalion ősbemutatóján Elizát játszotta. Kettejük levelezését dolgozta föl Jerome Kilty amerikai színész ebben a közkedvelt kétszemélyes „levéldrámában”. Shaw és Stella sohasem lettek szeretők, talán nem is akarták, talán elmulasztották a pillanatot. Akkor mi ez a különös, negyven éven át tartó viszony? Plátói szerelem? Barátság? Véd- és dacszövetség? A művet magyarul is többször előadták „Kedves Hazug” címmel, most Nádasdy Ádám új fordításában kerül színre.

Bernard Shaw: JORDÁN TAMÁS
Stella P. Campbell: MOLNÁR PIROSKA
Rendező: VALLÓ PÉTER

 

április 15., szerda 19 óra

TAVASZI FILMKLUB 2015

KÖRBERAJZOLVA

francia vígjáték

Készült: 2013

Ideje: 104 perc

Rendezte: Jean-Paul Salomé

Szereplők: Francois Damiens, Geraldine Nakache

 

Jegyek vásárolhatók a helyszínen a szabad helyek függvényében.

Jegyár: 500 Ft

A vetítések szerdánként 19.00 órakor kezdődnek a Malom Mozi 3-as (nagy) termében (Kecskemét, Korona u. 2.)

Információ: Kiss Erika, 76/503-880, [email protected], www.efmk.hu

 

április 20., hétfő 19 óra

Evangélikus templom

Tükörképek – Bach és 19. századi követői

Fassang László orgona koncertje

Műsor:

Bach: g-moll prelúdium és fúga BWV 535

Brahms: g-moll prelúdium és fúga WoO

Bach: Passacaglia és fúga BWV 582

Franck: h-moll korál

Bach: befejezetlen contrapunctus a Kunst der Fuge-ből BWV 1080

Schumann: Hatodik B-A-C-H fúga op 60 no 6

Belépődíj: 1500 Ft felnőtt, 1200 Ft diák, nyugdíjas

 

április 21. kedd 19 óra

Bohém Klub – Svájc, Olaszország

Belépődíj: 700 Ft

 

április 22., szerda 9-13 óráig

Föld napi játszóház és akadályverseny óvodásoknak, kisiskolásoknak

Különleges és érdekes játékok, fejtörők a Föld Napja tiszteletére.

10-25 fős óvodás és iskolás csoportok előzetes bejelentkezését várják a csoport nevének, címének és létszámának megadásával 2014. április 15-ig. A legügyesebb csoportok díjazásban részesülnek.

Szervező: Kecskeméti Kulturális és Konferencia Központ

Közreműködők: Kecskemét Humán Középiskola, Szakiskola és Kollégium Kocsis Pál Mezőgazdasági és Környezetvédelmi Szakközépiskola és Szakiskola; Kiskunsági Környezet- és Természetvédelmi Egyesület; KEFAG Zrt.; Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatósága; Kecskeméti Ifjúsági Otthon; Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szerve; Kecskeméti Járási Hivatal Járási Népegészségügyi Intézete; Corvina Óvoda Ifjúság úti Tagóvodája; KINCS Kecskeméti Nagycsaládosok Egyesülete; Kecskeméti Planetárium, Szatyor Egyesület,

Kecskeméti Nyugdíjasok Klubjainak Megyei Jogú Városi Szövetsége, Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya, Kecskeméti Rendőrkapitányság Megelőzési és Áldozatvédelmi Alosztálya.

 

Információ és bejelentkezés: Lángné Nagy Mária 76/503 880

E-mail: [email protected]

 

 

április 24., péntek 13.00 – 15.30

Középiskolások környezet- és természetvédelmi vetélkedője

Kecskemét város középiskoláinak 5 fős csapatai mérik össze tudásukat a természetről, környezetükről.

Jelentkezési határidő: 2015. április 8. (szerda)

Szervező: Kiskunsági Környezet- és Természetvédelmi Egyesület

Információ: Juhász István, KKTE elnök   Tel.: 20/949 29 89

Lángné Nagy Mária: 76/503-880, [email protected]

 

április 25., szombat

Kecskeméti Foltvarró Találkozó

9.30 óra Regisztráció

10.00 óra Közös varrás

A találkozóra érkezők egy egységcsomagot kapnak , melynek segítségével egy …. tudtok elkészíteni. Kérjük, hogy hozz magaddal kézi varrós felszerelést!

11 óra „Most mutasd meg” – foltvarrók bemutatkozása

Hozd el a számodra legkedvesebb munkádat és mesélj róla a többieknek.

12 óra „Adni és kapni jó” tombola

Ha részt szeretnél venni ebben a játékban, készíts egy foltos ajándékot. Mellékelj hozzá szabásmintát is. Ha ajándékkal jössz, nem távozol üres kézzel!

12.30 óra Az Újjászületés című kiállítás közönségdíjának átadása

 

9.30 – 14 óra között Foltvarró eszközök börzéje és vására

 

Részvételi díj: 1000 Ft, amit a helyszínen kell befizetni.

A részvételi díj tartalmazza a találkozó, az egységcsomag, illetve a „Újjászületés” című kiállítás megtekintését.

Jelentkezés, információ: Némethné Bagó Katalin (20/439-9959, [email protected])

Labanczné Krámos Krisztina (76/503-880, [email protected])

Cím: Kecskeméti Kulturális és Konferencia Központ

6000 Kecskemét, Deák Ferenc tér 1.

76/503-880

[email protected]

www.efmk.hu

 

április 25., szombat 16.30 – 24 óráig

Táncvilágnapi Táncház

Csimota topogtató16.30-17.15

 

Aprók tánca17.15-19.00        Tánctanítás: népi játékok, böjti szokások, táncok

Kézműves foglalkozás

                                             Közreműködik: Berei Andrea, a Népművészet Ifjú Mestere

Csutribál19.00-20.00

Felnőtt táncház 20.00                        Tánctanítás: széki, kalotaszegi, mezőségi, szilágysági, székelyföldi táncrendek

Közreműködik: Juhász Zenekar

Táncmesterek: Böde István, Harkai Csilla és a Kecskemét Táncegyüttes táncosai

Házigazda a Kecskemét Táncegyüttes és a Kecskeméti Kodály Zoltán Iskola Néptánc tanszaka

Támogató: NKA

Belépő: 300 Ft

 

Következő Táncház időpontja: 2015. május 16.

 

 

 

 

 

április 27. – május 10.

Hüllő Zoo