Kezdőlap Diákélet Parádés kecskeméti szereplés az uszonyosok országos bajnokságán

Parádés kecskeméti szereplés az uszonyosok országos bajnokságán

1. május 21-22-én Egerben rendezték meg a gyermek, ifjúsági és felnőtt korosztályok számára az uszonyos- és búvárúszók idei országos bajnokságát. A kecskeméti Bácsvíz-KVSC-t 11 versenyző képviselte, akik összesen 12 arany-, 5 ezüst- és 12 bronzérmet nyertek.

A versenyzők közül a megnyert érmek számát és típusát tekintve kiemelkedő teljesítményt nyújtott Szili Ágnes és Kocsis Marcell, akik 6-6 bajnoki címet szereztek. Ági ezzel az eredményével elnyerte a 10 éves versenyzők közül a legeredményesebbnek járó kupát, Marci pedig hatalmas egyéni csúcsokkal még a junior korosztály világbajnoki szintidejét is megközelítette 50 méter uszonyos gyorsúszásban.

A junior VB szintjei közül 50 méteres búvárúszásban Kis Roland nem csak megközelítette, de meg is úszta a szintidőt, így Blaszák Lillán kívül így már Ő is biztos résztvevője a július elején esedékes franciaországi világbajnokságnak. Roland és Lilla is hatalmas egyéni csúcsokkal, nagyon jó formában versenyezve, magabiztosan kezdheti meg a felkészülést a VB-re.

Kádár-Németh Kristóf, aki idén sérüléssel küszködött, és hosszabb ideig kénytelen is volt kihagyni az edzéseket, egyelőre a szintidőktől elmaradva, de váltó tagként számíthat arra, hogy tagja lesz a világbajnokságra utazó csapatnak. Neki két hét múlva, a gyöngyösi diákolimpián lesz még lehetősége arra, hogy bebiztosítsa a helyét az utazó keretben.

Kövecs Roland többször is egyéni legjobbját úszva, illetve azokat megközelítve 3 ezüst-, és 2 bronzérmet nyert. Kádár-Németh Diána 50 méter búvárúszásban csípett el egy 3. helyezést, és többször is pontszerző helyen végzett. 1-8. közötti helyezést értek még el: Kósa Edina, Monori Fanni, Bodor Anna és Kolonics Milán.

A felnőttek között mind a női, mind a férfi váltók 3-3 alkalommal is érmet tudtak nyerni, 4×100 és 4×200 méteres uszonyosúszásban, illetve 4×50 méteres uszonyos gyorsúszásban.

• Nagyon elégedett vagyok a versenyzőim hétvégi teljesítményével, többeknek sikerült is felülmúlni a várakozásaimat. Kocsis Marci végig csúcsformában versenyezve 6 aranyérmet nyert, és messze megjavította az eddigi legjobb időeredményeit. Kis Roland fantasztikus volt, végre sikerült egy olyan áttörést elérnünk vele, ami már több, mint 2 éve váratott magára. Megérdemelten lehet tagja a júliusi franciaországi VB keretnek. Blaszák Lilla pedig már szinte profiként, kiegyensúlyozottan és végre magabiztosan versenyezve olyan időket úszott, amivel még engem is meglepett. Gratulálok nekik, és a többi versenyzőmnek! Ez a verseny tökéletesen alátámasztotta, hogy a becsületesen, alázattal és kitartással végzett munka meghozza a gyümölcsét – értékelt Székely Lilla edző.

1-8. helyezett eredmények:

Kocsis Marcell (saját korosztályban, ifjúsági):

Országos Bajnok: 50 m búvárúszás, 50, 100, 200 m uszonyosúszás, 50, 100, 200 m uszonyos gyorsúszás

1. helyezett: 200 m uszonyosúszás

Szili Ágnes (saját korosztályban, gyermek):

Országos Bajnok: 50 és 100 m uszonyos delfin, 50, 100, 200, 400 m uszonyos gyorsúszás