Stagnálást vagy csökkenést várnak az MTI-nek nyilatkozó elemzők szerdán a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT).
Ballai Zoltán, a Raiffeisen Bank részvénykereskedője elmondta: a magyar tőzsdén stagnálás vagy eladói nyomás várható szerdán. Múlt hét csütörtök óta folyamatosan esik a BUX, ráadásul nagy forgalomban – hívta fel a figyelmet. Ennek egyik oka az, hogy az utóbbi időszakban túlteljesített a BÉT, valamint az, hogy a Citi eladásra minősítette le az OTP-t korábban.
Kiss Mónika, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője MTI-hez eljuttatott kommentárja szerint szerdán tovább folytatódhat a korrekció a magyar papírokban, a pénteki OTP jelentés előtt óvatosak a befektetők. A keddi kereskedés zárószakaszában az MSCI index átrendezésnek megfelelően szintén eladói nyomás látszott a magyar blue chipeknél – tette hozzá.
A Mol elemzői konferenciabeszélgetésén elmondták, az INA-val kapcsolatban nem változott a helyzet: a Mol nem kapott még hivatalos megkeresést a horvát kormánytól, a vállalat kész tárgyalásokat kezdeni az ügyben. Az osztalék mértékéről csak márciusban döntenek – írta. A stabil cash flow termelés támogatja, hogy az egy részvényre jutó osztalék mértéke továbbra is növekvő pályán maradjon – tette hozzá. Az elemzők most 635 forintos osztalékra számítanak az olajvállalattól a tavalyi 567 forint után, ami mintegy 3 százalékos bruttó hozam lenne – írta.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 810,78 pontos, 2,47 százalékos csökkenéssel, 32 061,33 ponton zárt kedden. A Mol ára 890 forinttal, 4,27 százalékkal, 19 950 forintra csökkent, 4,6 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 290 forinttal, 3,32 százalékkal, 8450 forintra esett, forgalmuk 8,9 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom 5 forinttal, 1,01 százalékkal, 490 forintra gyengült, forgalma 891,6 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 18 forinttal, 0,28 százalékkal, 6452 forintra csökkent, forgalmuk 3,5 milliárd forintot ért el.
MTI 2017. március 1., szerda