Kezdőlap Kecskemét Elvitték a pontokat a „kazincbarcikai ördögök!”

Elvitték a pontokat a „kazincbarcikai ördögök!”

Jó előjelekkel indultak neki a kecskeméti futsalosok a hazai kazincbarcikai elleni derbinek, ám a vendégek masszív védekezése, gyors kontrái, és nagyszerű kapusteljesítménye megpecsételte a 3 pont sorsát.

Scoregoal Kecskeméti Futsal Club – Kazincbarcikai Ördögök Se : 1-4 (0-2)

A hírös városi futsalosok úgy kezdték a rangadót, ahogy hazai közönség előtt kezdeni kell, letámadással, gyors labdajáratásokkal. Többször is eljutottak az ellenfél kapujáig, ám a nagyszerű napot kifogó Tarr Tibor kapuson nem tudtak keresztül menni. Ez az első percek sikertelensége rá is nyomta a későbbiek során a hazaiak játékára a pecsétet. Semmi sem akart összejönni, és az idő előrehaladtával egyre bizonytalanabbá vált játékuk. És ahogy a hazaiak bizonytalanná váltak, úgy lelkesedtek be a barcikai játékosok, védelmük bekeményedett és szélvész gyors kontráik mindig magukban hordozták a veszélyt. Egy ilyen ellentámadás során, a 9. percben szépen lőtték ki a hosszút, Peltzer tehetetlen volt. 0-1

A hazai alakulat támadott, de támadásaikban nem volt átütőerő, védekezésben pedig egyre több hibát követtek el, ami újabb vendég gólban csúcsosodott ki a 18. percben. 0-2

A második félidőre a scoregoal próbálta az iramot növelni, de a mai estén semmi nem akart a hazai pálya felé billeni, kihagyott ziccerek, óriási kapusvédések tarkították a meccs ezen részét. A 30. percben aztán megpecsételődött a hazai gárda sorsa, egy újabb eladott labda, és gyönyörű kazincbarcikai ellentámadásból máris 0-3-ra módosult az állás.

A szépítés a 32. percben sikerült a hazai csapatnak, egy Móra lövés jött ki a kapusról, ami éppen Gavula Leventéhez pattant, aki 5 méterről szépen belsőzött a kapuba. 1-3

A mérkőzés végére még a kecskeméti csapat megpróbálkozott az 5 a 4 elleni játékkal, ám ez sem vezetett eredményre, sőt, egy újabb ellentámadás során az „ördögök” bevitték a kegyelemdöfést. 1-4.

Góllövő: Gavula (1)

Cserenkó Szabolcs: „Gratulálok az ellenfélnek, egy nagyon gyors, rutinos csapatot ismertünk meg személyükben! El kell ismerni ezen a meccsen jobbak voltak nálunk, sajnos ennyivel, amennyit az eredmény mutat. Lehet, picit félreérthető amit mondok, de valahol örülök ennek a pofonnak, így nem fogunk elszállni magunktól, tudjuk, hogy még nagyon sok munka áll előttünk.”