Kezdőlap Események A mózeskosár körbejár és adventi gyertyagyújtás

A mózeskosár körbejár és adventi gyertyagyújtás

A Nők a Nemzet Jövőjéért Egyesület  szervezésében zajló A mózeskosár körbejár elnevezésű kezdeményezés 14. átadó ünnepsége december 21-én, szombaton 16 órakor kezdődik a Bács-Kiskun Megyei Katona József Könyvtárban. 

A rendezvény keretében ezúttal is tíz családot ajándékozunk meg. Részükre a mózeskosarat és a hozzá tartozó babakelengyét Szeberényi Gyula Tamás Kecskemét alpolgármestere és Engert Jakabné, a Nők a Nemzet Jövőjéért Egyesület elnöke adják át.

 Ezt követi 17 órától a negyedik adventi gyertya meggyújtásának ünnepi eseménye Kecskemét főterén. 

 Adventi üzenetet Kis János, a Kecskeméti Evangélikus Egyházközség lelkésze, majd karácsonyi köszöntőt Szerdi Szilárd, a Kecskeméti Pünkösdi Gyülekezet lelkésze mond.

 Az ünnepi műsorban közreműködik:

  • aKecskeméti Evangélikus Egyházközség Glória Énekkara
  • aMátyás Király Citerazenekar, valamint a Kecskemét Táncegyüttes Muslinca és KTE csoportja.

 

A gyertyagyújtás szeretetvendégséggel zárul.