Koronavírus – Tájékoztató
A hétvégén ismét közösen járőrözött Kecskeméten a rendőrség, a városrendészet és a polgárőrség. Az itt szerzett tapasztalatokról tájékoztatót kaptam.
A tájékoztató fontosabb elemei:

– a nappalokra vonatkozóan egyes időszakokban óriási volt a tömeg a boltokban. Főként szombaton tapasztalták ezt, több üzletben is.
– a közterületek esetében tapasztalható, hogy a lakosság döntő többsége tudomásul vette a helyi rendeletet. A Kápolna réten és a Csalánosi erdőben nem voltak tömegek, az ott sétálók, horgászok jelentős távolságot tartottak egymástól. Nagyszámú futó, kerékpározó volt főként szombaton délután, mindenki igyekezett tartani a szükséges védőtávolságokat.
– vasárnap délelőtt, a Tóth László sétányon nagyszámú kutyatartó volt egy időben jelen, ők nem minden esetben tartották egymástól a szükséges távolságot.
– a Petőfi S. utcai kispiacnál hajléktalanok gyűltek össze, akikkel szemben az intézkedéshez rendőri segítség kellett
– néhány helyszínen, parkos részeken, szükséges volt az ott tartózkodók hazaküldése, ami ellenkezés nélkül megtörtént
– meglepő volt, hogy többen gépkocsival érkeztek akár 30-50 km-es távolságról is szórakozási lehetőséget, nonstop étkezési lehetőséget keresve
– a Kórház utcán éjszaka körülbelül 30 fős tömeg gyűlt össze egy bántalmazás kapcsán, rendőrségi intézkedésre került sor
– az éjszakai kijárási korlátozás eredményeképpen minimálisra lecsökkent, egyes időszakokban szinte megszűnt a forgalom Kecskeméten
– a Városrendészet közterület-felügyelői a hétvége során összesen 62 személyt figyelmeztettek a szabályok betartására, helyszíni bírság kiszabására nem volt szükség
– a szolgálatellátások során egy rendőri intézkedésre került sor.
Vigyázzanak magukra, vigyázzunk egymásra!