Kezdőlap Hírek Kerékpárosbarát címre pályázhatnak a munkahelyek és a települések

Kerékpárosbarát címre pályázhatnak a munkahelyek és a települések

Kerékpárosbarát címre pályázhatnak a munkahelyek és a települések

Idén is meghirdetik a „Kerékpárosbarát település és a Kerékpárosbarát munkahely” pályázatokat – közölte Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára a szaktárca közleménye szerint. (Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata kategória győztes lett, a kerékpárosbarát települések között pedig az abszolút elsőséget is megszerezte tavaly, a 2019-es Kerékpárosbarát pályázatban. A díjat Nagy Gábor, a Kecskeméti Városfejlesztő Kft. ügyvezető igazgatója (b2) vette át Budapesten, idén januárban. Fotó: Véssey Endre)

Az államtitkár kiemelte: a kormány az elmúlt tíz évben is kiemelt figyelmet fordított a kerékpáros kultúra és infrastruktúra fejlesztésére.

„Fontosnak tartjuk a kerékpáros közlekedés támogatását, hiszen nemcsak környezetbarát, hanem az egészség megőrzéséhez is hozzájárulhat. A koronavírus-járvány pedig más előnyére is rámutatott: biciklin az ember kevésbé van kitéve a fertőzésveszélynek, könnyebb betartania a védőtávolságot. Sokan emiatt ültek kerékpárra az elmúlt hónapokban, és biztos, hogy sokan ki is tartanak majd új szokásuk mellett” – fejtette ki.

Az idei pályázat részleteiről elmondta: négy kategóriában várják a munkahelyek és a települések jelentkezését is. A multik, a nagyvállalatok, a kkv-k és a közintézmények külön-külön versenyeznek, ahogyan a városok, a nagyközségek és a községek is, a megyei jogú városok és fővárosi kerületek azonban egy csoportot alkotnak. A megmérettetést 2020-ban is a KTI Közlekedéstudományi Intézet szervezi, a honlapjukon minden szükséges információ elérhető lesz a pályázatok benyújtásához – fejtette ki, hozzátéve, hogy 2020. július 15-éig lehet leadni a jelentkezéseket.

Az államtitkár kitért arra is, hogy bár a Kerékpárosbarát település és a Kerékpárosbarát munkahely pályázat az előző évben elért eredmények elismeréséről szól, érdemes folyamatosan fejleszteni a bicikliseket támogató lehetőségeket.

„A világjárvány miatt arra számítunk, hogy sokan fognak a belföldi nyaralás mellett dönteni. A kerékpárosbarát fejlesztések nemcsak az ott élők kényelmét szolgálják, hanem a turisták számára is vonzóbbá tehetnek egy-egy települést” – fogalmazott Schanda Tamás.

(MTI)