Kezdőlap Kiemelt Kecskeméti Spartacus_Hétvégi Országos Bajnokság

Kecskeméti Spartacus_Hétvégi Országos Bajnokság

A múlt héten rendezték az asztaliteniszezők 2021. évi Országos Bajnokságát Bükön újonc, serdülő és ifjúsági korosztályban. A négy napig tartó eseményen szinte a teljes mezőny asztalhoz állt, ahol az egyéni számok mellett párosban és vegyes párosban is megküzdhettek a trófeákért a fiatalok.

A Kecskeméti Spartacus Sportkör és Közösségi Tér versenyzői is szerepeltek a rangos eseményen, ahol rengeteg mérkőzésen gyűjthettek értékes ranglista pontokat és tapasztalatokat. A Magyar Bajnoki címekért, érmekért óriási küzdelmek alakultak ki, ahol versenyzőink is sokszor a legvégsőkig harcban voltak. Több játékosunk is az első OB-jára készült, de voltak rutinosabbak, akik sok viadalon szerepeltek már sikeresen. Drabant Anita személyében az ifjúságiaknál bizakodhattunk éremben, míg a serdülő korosztálynál a válogatott Polónyi Nóra vágott neki a csatáknak nagy reményekkel.

Csütörtökön az U11 és U13 korosztályban Galamb Nóra, Balogh Martin és Kovács Áron indultak nagy elszántsággal az asztalokhoz, hogy a ranglista pontokból minél többet be tudjanak gyűjteni. Ami U11-ben nem sikerült Galamb Nórinak, hogy a csoportból feljusson a főtáblára (a csoportban 1 győzelem, 2 vereség), az a nagyobbak között az U13-ban nagy küzdelem árán már sikeres volt (a csoportban 2 győzelem, 1 vereség). A főtáblán játszhatott Nagy Judittal (Pécs) a verseny harmadik kiemeltje ellen egy értékes mérkőzést, ahol ugyan vereséget szenvedett 3:0 arányban, de sokat tanulhatott a mérkőzésből a reménység keret játékosától. A fiúk U13 versenyében Kovács Áron mindkét selejtező mérkőzését elvesztette, míg Balogh Martin egy győzelem és egy vereséggel végzett. Itt sajnos csak a csoportelsők kerültek főtáblára, ezért mindketten búcsúztak. Pénteken rendezték a serdülők egyéni és páros versenyét, ahol a lányoknál a 14 éves, válogatott Polónyi Nóra, fiúknál pedig Mayer László indult. Utóbbi a selejtező csoportban egy győzelem mellett egy vereséget könyvelhetett el és szerzett értékes pontokat, de a főtáblára ezzel nem sikerült felkerülni. Polónyi Nóra párosban Molnár Kendra (Statisztika) oldalán esélyesként vágott neki a versenynek és az elődöntőig magabiztosan meneteltek, de ott váratlan meglepetésként vereséget szenvedtek a Müller-Pascui duótól így „be kellett érniük” a bronzéremmel. Egyéniben Nóri főtáblásként a selejtezőből kapott ellenfelét győzte le a legjobb 32-ben, majd Fónagy-Árván  (Tiszaújváros) jutott túl. A negyeddöntőben hidegzuhany érkezett a kecskeméti tehetség számára, mert Barcsai (Statisztika) ellen egy váratlan és sima vereséggel véget ért az egyéni versenye. Szombaton a serdülő és ifjúsági vegyes párosok kerültek lebonyolításra. A serdülőknél Polónyi Kizakisszal (Szekszárd), ifiben Drabant pedig Krebssel (DVTK) állt asztalhoz. A vegyes párosok küzdelmeiben Polónyi Nóráék nehéz mérkőzéseket játszva, de a fontos pillanatokban jól koncentrálva tudtak mindig a soron következő ellenfeleiken túllépni és egészen a döntőig meneteltek. Ott a Szántosi-Molnár duó számított favoritnak és az első szettben ezt igazolták is egy sima győzelemmel, ám ezután Polónyi-Kizakisz felvette a ritmust és 1:1-es szett állásnál még 9-9 is volt az eredmény, amivel 2 poénra kerültünk a vezetéshez. Itt elég volt egy kis megingás és az ellenfél ezt kihasználva 2:1-es előnyhöz jutott, majd a negyedik szettet is szorosan megnyerve 3:1 arányban elhódította a bajnoki címet. Az ifjúsági vegyes párosoknál Drabanték második kiemeltek voltak, de rögtön az első meccsükön a Hudák(Statisztika)-Faragó (Pécs) duó nem tűnt könnyű ellenfélnek, amit a mérkőzés  bizonyított is. Minden szettben kiélezett küzdelem folyt, amiből a Drabant-Krebs páros jött ki rosszul és vesztették el 3:2-re a mérkőzést. A Polónyi-Kizakisz páros pedig a szép serdülő menetelés után a nagyobbak között is remekül helyt állt, egy győzelem után nyerési esélyeik voltak a rutinosabb Fehér (Sporon)-Czeglédi (Statisztika) ellen a nyolcad döntőben. A mérkőzésen egyenrangú partnerei voltak a nagyobbaknak, de a végjátékok egy-egy hajszállal elmentek és a vége itt is egy igen szoros 3:2-es vereség lett. Vasárnapra maradt az ifjúsági egyéni és páros versenyszám. A fiúknál Jádi Dominik és a még serdülőkorú Mayer László vágott neki a mezőnynek, ahol Jádi a csoportküzdelmekben remek játékkal két győzelmet bezsebelve jutott a főtáblára, míg Mayer egy győzelemmel, egy vereséggel szerzett ranglista pontokat, de a főtáblára nem sikerült feljutnia. Jádi a főtáblán is jó formában játszott, de Fehér Leó (Sopron) ellen már nem tudott továbblépni. Ifjúsági leány párosban a Drabant-Polónyi egység volt első helyen kiemelve, ezért jó pozícióból várták ezt a számot. Az első mérkőzésük döcögősen indult két budapesti fiatal ellen, de az első elvesztett szett után három nyert következett és jutottak tovább 3:1-gyel a Barcsai-Dohoczki páron. A következő forduló nehezebbnek ígérkezett a Tanács (Soltvadkert)-Szosznyák (Statisztika) Európa Bajnokságot is megjárt párt tekintve. Az első két szett szorosabban, a harmadik simábban lett hozva, így 3:0-as aránnyal léptek tovább a kecskemétiek az elődöntőbe. A döntőbe jutásért a Laskai (Nyíregyháza)-Adamik (Tata) ifjúsági válogatott játékosok ellen igazi taktikai csatát hozott, ahol a lányok nagyon fegyelmezett hozzáállása meghozta gyümölcsét és sikerült 3:1-re legyőzni az összeszokott párt. A döntőt  a Volentics (Dunakeszi)-Fejős (Erdért) jóval esélyesebb pár ellen  kellett vívni, ahol a Sparis lányok extra produkciót bemutatva 2:0 8-2 arányban vezettek a három nyert játszmáig tartó összecsapáson. Mindössze 3 poén kellett ekkor az ifjúsági Magyar Bajnoki címhez, de ekkor jöttek az ellenfél poénjai, amivel felhozták a meccset, sőt fordítottak is a harmadik játszmában. A negyedik szett is a legkisebb különbséggel ment el 13:11 arányban, így döntő szett következett, ahol fej-fej mellett haladva a végéig sajnos 11:8 arányban az ellenfél örülhetett. Az ezüstérem kiváló teljesítmény a lányoknak és az aranyérem is csak egy karnyújtásnyira volt. Az egyéniben Drabant Anita főtáblásként, Polónyi Nóra pedig a selejtezőből indulva próbált szerencsét. Nóri számára nem okozott gondot a selejtező, ahol 3 győzelmet is begyűjtött és jutott a 32-be. Főtáblán nagyszerű játékkal verte az első körben Szosznyákot (Statisztika), az újdonsült serdülő magyar bajnokot 3:2-re, majd jött az egész verseny legnagyobb meglepetése Volentics (Dunakeszi) ellen, aki az egyik esélyese volt az egész tornának, mivel első kiemelt volt a lányoknál. A papírformának megfelelően Volentics könnyedén gyűjtötte be az első két szettet, majd a fiatal kecskeméti tehetség elkapta a fonalat és felvette ellenfele ritmusát és dolgozott pontról pontra. A következő két szettet begyűjtve 2:2-re alakult az állás, ahol az ellenfél bizonytalanodott el és ezt kihasználva sikerült a legkisebb különbséggel 3:2 (-4,-7,11,8,9) nyerni, amivel hatalmas skalpot gyűjtött be Polónyi. A négy közé jutásért már négy nyert játszmáig tartott a mérkőzés Adamik (Tata) ellen, ahol folytatva az előző forduló jó játékát sikerült 3:1-es vezetéshez jutni. Ezen a ponton kicsit magára talált Adamik és három szettet tudott nyerni zsinórban, amivel sikerült a maga javára fordítani a mérkőzést 4:3 arányban. Drabant az első fordulót még könnyedén vette Kemecsei (Staisztika) ellen és nyert 3:1 arányban, viszont a következő fordulóban alaposan megizzadt Phan Viola ellen, aki 2:0-s vezetéshez jutott. Anita minden tudására és rutinjára szükség volt ahhoz, hogy megújuljon és kitaláljon valami taktikát, amivel megfordíthatja a meccset. Ez szerencsére sikerült és fokozatosan felőrölte ellenfelét és nyert a vártnál nehezebben 3:2 arányban. A négy közé jutásért régi nagy riválisával találkozott Czeglédi (Ajka) személyében, akit viszont a vártnál könnyebben ütött ki 4:0-ra. Az elődöntőben a remeke napot kifogó Molnár (Statisztika) ellen vívta, akivel remek meccset játszottak, de 4:2-re a fővárosi lány diadalmaskodott, így a dobogó harmadik fokára állhatott Drabant.

Szabó Krisztián vezetőedző: Fiataljaink kiváló teljesítményt nyújtottak az egész versenyen. Mindenki összeszedte magát, így jó játékot produkáltak a hétvégén. Eredmény tekintetében voltak fájó vereségek, nagy előnyről elvesztett mérkőzések, de számos pozitív meglepetés is egyaránt. Összességében a két ezüst és egy bronzérem sikeres hétvégét takar számunkra, ami további motivációt jelent a kemény edzésekhez a jövőben.