Kezdőlap Diákélet Szili Ágnes Európa-bajnok

Szili Ágnes Európa-bajnok

Hatalmas versenyzéssel a 4×100 méteres uszonyos gyors mix váltó tagjaként Európa-bajnoki címet szerzett Szili Ágnes. Ágnes és Décsei Marcell – mindketten a BÁCSVÍZ KVSC búvárúszói – a junior nemzeti válogatott tagjaiként vesznek részt a 2022.06.20-26. között megrendezett poznani (POL) Európa-bajnokságon.

• Már indulás előtt látszott, hogy mindkét versenyzőnk jó formában van: félelem nélkül, egészséges
    drukkal vágtak neki a versenynek. Napról napra döntik meg egyéni csúcsaikat, ami a helyezéseken is
    látszik, hiszen Marcell 100 méteres felszíni úszásban a legjobb tizenhat között végzett és a 4×50
    méteres felszíni mix váltóval az előkelő 8. helyen végzett, még Ági idáig minden versenyszámában
    döntős helyen ért célba, 200 méteres felszíni úszásban pedig csupán két tizeddel maradt le a
    dobogóról. A pont az i-re csütörtökön kerülte fel a 4×100 méteres uszonyos gyors mix váltóval, ahol
    hatalmas úszással küzdötték magukat a mezőny élére. Most nagy az öröm, és nagyon motiváltan
    várjuk a folytatást – foglalta össze az első két napot Szabó László edző, aki a válogatott
    csapatvezetőjeként tartózkodik a helyszínen.

Eredmények:

1. 4×100 méteres uszonyos gyors mix váltó 3:05,65 Lipők Larion – Szili Ágnes – Pernyész Dorottya –
    Béres Attila
  2. 200 méteres felszíni úszás 1:35,66 Szili Ágnes
  3. 400 méteres felszíni úszás 3:33,92 Szili Ágnes
  4. 4×50 méteres felszíni mix váltó 1:15,57 Décsei Marcell – Kovács Megyer – Fügedi Réka – Balogh