Kezdőlap Események Grosán Pál és Borbély Norbert világbajnok

Grosán Pál és Borbély Norbert világbajnok

Csehországban az Elba-parti kisvárosban rendezték a 14. Speciális dobószámok
világbajnokságát. A Kecskeméti Spartacus Sportkör és Közösségi Tér két versenyzője is
indult a háromnapos megmérettetésben. Mindketten világbajnoki érmeket nyertek. Grosán Pál 15 dobogós helyezést ért el, ebből 7 a világbajnoki első helyezés! Borbély Norbert két
versenyszámban indult, amelyeket nagy fölénnyel megnyert, az egyiket, amelynek a neve
sperorama – golyóhajlítás gerelyhajító technikával 3 különböző súlyú golyóval – új
világcsúccsal. BN.- Örülök az új világcsúcsnak, amelyet tovább szeretnék javítani és ezzel párhuzamosan a gerelyhajító eredményem is jobb lesz majd.
GP.- A két bajnoki érem megnyerése mellett örömet jelentett számomra, hogy egykori
tanítványom Norbi sikeres szenior korú atlétává érett és világcsúcsot dobott.
Versenyszámaim közül kettőt emelnék ki: a Sehockorama nevű – golyóvető három próbában a négy évvel azelőtt egyéni csúcsomat megjavítva nyertem!
Ami külön öröm, sikerült az atlétikai két próbában is első helyen végezni.
Mindkét dobóatléta sikeres volt 2022-ben, mivel a magyar bajnoki pályaversenyen is első
helyen végeztek.

Aranyeső Lovosicében

Az Elba- parti ligetben lévő sportpálya területén ismét világbajnoki érmekért versenyeztek a
szeniordobó atléták.
A magyar versenyzők voltak a legeredményesebbek az embert próbáló küzdelmekben. A
háromnapos versenyen a legtöbb érmet a magyarok nyerték.
A speciális dobószámokban indulóknak amennyiben végig versenyezték a három napot akkor több mint féltonnányi szert kellett eldobnia, és volt benne 25, valamint 50 kg-os is.
A Kecskeméti Spartacus Sportkör és Közösségi Tér két versenyzője is világbajnoki érmekkel
tért haza.Grosán Pál 7 arany, 7 ezüst és 1 bronzérmet gyűjtött be. Ezzel korcsoportja az /M80/ legeredményesebb éremszerzője volt.
Borbély Norbert /M45/ mindössze két versenyszámban indult, de az egyiket új világcsúccsal
megnyerte. Mindketten sikeres, idényt mondhatnak magukénak, ugyanis a megnyert magyar bajnoki címük után világbajnokok is lettek.