A művészeknek és a művészeti intézményeknek az elmúlt időszakban mindenütt meg kellett birkózniuk a hónapokon át üresen kongó, sötétbe borult tereik nyomasztó látványával, a gyorsan fogyatkozó tartalék erőforrásaikkal és mindazokkal a lelki sebekkel, amelyeket elszenvedtek a világjárvány során. De sohasem szabad megfeledkeznünk arról, hogy a művészet és a kultúra mindig megtalálja a maga útját, s mindig alkalmazkodik a nehézségekhez.
A Kodály Művészeti Fesztivál a kultúra és a kreativitás gazdagságának és sokféleségének ünnepe.
A részleteiben megújuló Fesztivál új perspektívákat kínál az érdeklődők számára. A hagyományosan passzív zenehallgatáson túlmutató, korszerű lehetőségeket kíván nyújtani a vizuálisan is hatásos megjelenéssel.
Újonnan nyíló terek a kulturális beidegződések újragondolására, és egyidejűleg megőrzésére, változatos programkínálat és vizuálisan is igen látványos kiállítás várja a Fesztivál látogatóit.
Kodály Pont és „atmoszféra” koncertek, melyek rendhagyó helyszíneken kerülnek megrendezésre a város épített és természeti szépségeinek kihasználásával.
A közös térben való egyidejű fizikai jelenlét, a közös zenehallgatás, a találkozások, melyektől mindannyian gazdagodunk, segítenek nekünk visszatérni újra abba a világba, amelyben a Művészet központi helyet foglal el.
A Fesztivált július 19-én a KECSKEMÉTI SZIMFONIKUS ZENEKAR Hollókői Huba vezényletével nyitja meg.
Az Evangélikus templom kitűnő akusztikájú, nyugalmat árasztó tereit július 22-én a
„Kötöttem bokrétát…” című műsorával BRETZ GÁBOR énekhangja és GRÁF ZSUZSANNA zongorajátéka,
majd július 29-én MALI KATALIN (orgona) és NAVRATIL ANDREA (ének) hangversenye tölti be MENNYEK KIRÁLYNÉJA címmel.