Kezdőlap Régió KECEL

KECEL

Színvonalas rendezvények Kecelen

Az idei terveink során az óvodához szeretnénk pályázati forrás felhasználásával egy új épületrészt hozzá építeni. A 2012-es esztendő egyik legnagyobb fejlesztésének ígérkezik a településünket Soltvadkerttel összekötő kerékpárút építése, ahol jelenleg a közbeszerzési eljárás folyamatánál tartunk – nyilatkozta Haszilló Ferenc polgármester. Nagyon fontos, hogy a szennyvízcsatorna beruházás 3. ütemére megnyertünk az 1 milliárd 250 millió forintos támogatást, májusig pedig minden bizonnyal megtörténik a projektet megvalósító cég kiválasztása, így még idén megkezdődhetnek a tényleges munkálatok. Egy másik sikeres pályázat során 160 millió forintot nyertünk a külterületi útjaink felújítására.
Rendezvényeink közül megemlíteném a III. Keceli Meggyfesztivált, amelyet június 8-10-ig tartanak a városunkban. Nem mindennapi csemegének ígérkezik augusztus harmadik hétvégéjén az Alföldi Szüreti Fesztivál, ahol rengeteg gasztronómiai élmény várja a kilátogató vendégeket. A nagy hagyományokkal rendelkező, december első hétvégéjén sorra kerülő Flóra Virágkiállításon pedig minden korosztály találhat az ízlésének megfelelő programot a színes választékból.

HASZILLÓ FERENC, KECEL POLGÁRMESTERE